پذیرش دانشجو ودانشپذیر در کنسرواتوار تهران با همکاری موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند

ثبت نام آغاز شد 

  موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند با مجوز وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در دوره های مختلف آموزش عالی آزاد کنسرواتواری موسیقی ،معماری ،شهرسازی ، تزئینات داخلی و زبان های خارجی دانشپذیر می پذیرد.
دوره های کنسرواتواری موسیقی منطبق با سر فصل های آموزش موسیقی در معتبرترین کنسرواتوارهای خارجی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری است. موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند با توجه به سابقه درخشان خود در برنامه ریزی و اجرای دوره های مورد نیاز ...


  اقشار مختلف مردم اعم از جوانان جویای کار در حوزه معماری و یا موسیقی تا دوره های تخصصی مورد نیاز فارغ التحصیلان سطوح فوق لیسانس و در برخی موارد دکتری توانسته است گامی های استواری در تربیت تخصصی متقاضیان بازار کار بردارد.
موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند با مجوز وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در دوره های مختلف آموزش عالی آزاد کنسرواتواری موسیقی ،معماری و زبان های خارجی دانشپذیر می پذیرد.
دوره های کنسرواتواری موسیقی منطبق با سر فصل های آموزش موسیقی در معتبرترین کنسرواتوارهای دنیا بوده و تا کنون دوره های زیر به تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری رسیده است.

الف- دوره آموزش عالی آزاد کنسرواتواری نوازندگی و خوانندگی
ب- دوره آموزش عالی آزاد اجرایی کنسرواتواری ساز و آواز
ج- دوره آموزش عالی آزاد نوازندگی و خوانندگی ساز و آواز ایرانی
د- دوره آموزش عالی آزاد نوازندگی و خوانندگی ساز و آواز جهانی
ه- دوره آموزش عالی آزاد معلمی ساز و آواز ایرانی
و- دوره آموزش عالی آزاد معلمی ساز و آواز جهانی
ز- دوره آموزش عالی آزاد آهنگسازی نظری
ح- دوره آموزش عالی آزاد آهنگسازی کاربردی
ط- دوره آموزش عالی آزاد مبانی رهبری کر و ارکستر
ی-دوره آموزش عالی آزاد رهبری کر و ارکستر

و دوره های آموزش عالی آزاد معماری شامل :

الف- دوره آموزش عالی آزاد مبانی معماری
ب- دوره آموزش عالی آزاد معماری سازه
ج- دوره آموزش عالی آزاد معماری داخلی و تزیینات
د- دوره آموزش عالی آزاد مدیریت کارگاه
ه- دوره آموزش عالی آزاد معماری و محیط زیست
و- دوره آموزش عالی آزاد شهر سازی و حفاظت محیط زیست

و نیز دوره های آموزش عالی آزاد زبان های خارجی انگلیسی و فرانسه شامل دوره های متعدد مترجمی،درک فیلم،اسناد و مدارک می باشد.

دوره آموزش عالی آزاد پادفک زبان روسی دوره ای منحصر به فرد است که متقاضیان زیادی داشته و برای کسانی طراحی شده است که تصمیم به ادامه تحصیل در کشورهای روسی زبان به ویژه اکراین را دارند.

داوطلبان تحصیل در این دوره ها می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند واقع در تهران،خیابان کریمخان زند،خیابان خردمند شمالی ،نبش کوچه بیات ساختمان 137 مراجعه نمایند.
تلفن: 88824050
info@nahavand.ac.ir: ایمیل

توضیحات:


ساختار دوره های آموزش عالی آزاد کنسرواتواری همان طور که از نام کنسرواتواری پیداست بر اساس نظام آموزشی در کنسرواتوار بنا شده است. مراکز آموزش موسیقی در بیشتر کشور های دنیا به دو دسته تقسیم می گردد الف: نظام کنسرواتواری ب: نظام دانشگاهی
کنسرواتوا ر کلمه اي ايتاليايي است و اولين كنسرواتوار موسيقي در كشور ايتاليا و در شهر ناپل تأسيس گرديد و وظيفة آموزش سرود ملي را عهده دار بود.ولی در حال حاضر كنسرواتوارها را می توان در شمار عالي ترين مؤسسات آموزش موسيقي براي تربيت نوازندگان ، خوانندگان و آهنگ سازان حرفه اي به شمار آورد، به عبارتي كنسرواتوار موسيقي مؤسسه اي است كه هدف اساسي آن مطالعه موسيقي از نقطه نظر عملي واجرايي است. در اين سيستم دورة تحصيلات به گونه اي طرح ريزي شده است كه به دانشجويان اجازه مي دهد، موسيقي را با تأكيد برروي مشاغل آيندة خود به صورت عملي و كار بردي متمركز نمايند. اين نكته رابايد مهم شمرد كه محيط دانشگاه با محيط كنسرواتوار بسيار متفاوت است چون در محيط دانشگاه ، دانشجويان الزاماً قصد ندارند كه مشاغلي مرتبط با موسيقي دنبال نمايند و اغلب در بيش از يك حيطة علمي و هنری آشنایی مي يابند.
دوره های آموزش عالی آزاد کنسرواتواری موسیقی که با هدف به فعلیت درآوردن استعدادهای نهفته ی هنر آموزان موسیقی با روشی علمی و عملی با به کارگیری جدیدترین شیوه های آموزش عالی با همکاری و هم فکری استادان ممتاز موسیقی ایران و استادان خارجی و کارشناسان ارشد برنامه ریزی «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» طراحی شده است اهداف زیر را دنبال می نماید
1-تربیت آوازه خوان، نوازنده، آهنگساز «در گرایش: موسیقی ایرانی و موسیقی جهانی» حرفه ای مطابق با سیاست های فرهنگی «نظام جمهوری اسلامی ایران»
2-تربیت افراد کارآزموده و متخصص در قلمروی موسیقی ایرانی و جهانی با توجه به نیاز روزافزون ارکسترها و گروه های موسیقی ایرانی و جهانی به نوازندگان و خوانندگان حرفه ای
3-بهره گرفتن از استادان موسیقی ایرانی و استادان مدعو خارجی برای بهبود کیفیت آموزش موسیقی در ایران
4-معرفی ابعاد مختلف موسیقی ایرانی به دانشگاه ها و کنسروتوار های معتبر موسیقی کشورهای جهان.
5-بهره گیری از تجارب ارزنده استادان آواز و ساز ایرانی که عمری را صرف اندوختن این تجارب کرده اند اما فاقد مدرک رسمی هستند.
ویژگی های دوره های آموزش عالی آزاد

سوالات مکرری که از سوی متقاضیان تحصیل در دوره های آموزش عالی آزاد معماری، تزئینات داخلی و کنسرواتواری موسیقی و نیز دوره های آموزش زبان مطرح می شود نشان از تصمیم درست مسئولان نظام آموزش عالی کشور در توسعه دوره های کوتاه مدت ،تخصصی و آموزش های عالی آزاد دارد.

انعطاف پذیری در ماهیت دوره های عالی آزاد ، برنامه ریزی،محتوی و نحوه اجرای این دوره ها از مهمترین دلایل استقبال از آنهاست.

همه دانش آموختگان به این نکته اذعان دارند که عدم تطبیق درست محتوای دروس دانشگاهی با واقعیت بازار کار و صنعت و محدودیت در تعداد رشته های دانشگاهی در هر شاخه علمی و مهندسی و هنر ، موسسات آموزش عالی آزاد که داری مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری هستند می توانند بهترین انتخاب برای آندسته از افراد جامعه باشد که خواهان گذراندن دوره های تخصصی و خاص هستند.

به عنوان مثال دوره های تزئینات داخلی یا مدیریت کارگاه در شاخه معماری سازه یا دوره معماری و مدیریت شهری در شاخه شهرسازی از آندسته از دو هایی است که فقط و فقط در موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند برگزار می شود.

دوره های دیگری که کاملا خاص بوده و البته دارای سابقه 200 ساله در خارج ایران است ،دوره های کنسرواتواری موسیقی است. در حال حاضر در لیست مراکز آموزش عالی داری اعتبار از سوی دفتر امور دانشجویان خارج کشور وزارت علوم،تحقیقات و فناوری نام چند مرکز تخصصی و کنسرواتواری موسیقی همچون کنسرواتوار کمیتاس ارمنستان ،کنسرواتوار سنت پیترزبورگ روسیه ،کنسرواتوار سانفرانسیسکو آمریکا و... وجود دارد .
دوره های کنسرواتواری موسیقی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند نزدیک به سرفصل های آموزشی در این مراکز موسیقی است .مهمترین مولفه آموزشی در این کنسرواتوار ها همان آموزش عملی و تخصصی است که هدف آنها بر خلاف دانشگاه تربیت موزیسین اعم از نوازنده ،خواننده و آهنگساز است که این مهم سالهاست که در دوره های اموزش عالی آزاد کنسرواتواری موسیقی موسسه نهاوند گنجانده شده است.

دوره های پادفک زبان روسی نیز از جمله دوره های جذاب برای آندسته از داوطلبانی است که قصد تحصیل در کشور های روسی زبان را دارند.
گذراندن دوره پیش دانشگاهی پادفک به مدت 10 ماه در این کشور ها اجباری سات که هدف آن آماده سازی دانشجویان خارجی با زبان روسی ، هم زبان محاوره ای و هم زبان تخصصی دانشگاهی است. از این رو دوره پادفک زبان روسی توسط استادان زبان روسی دانشگاه های اکراین با هدف اجرای این دوره ها در ایران طرح ریزی شده است و به متقاضیا تحصیل در کشور های روسی زبان به خصوص اکراین این امکان را می دهد که در ایران و در کنار خانواده خود و با صرف هزینه هایی به مراتب کمتر موفق به گدراندن این دوره ها در ایران شده و در صورت قبولی در آزمون پایان دوره که به طور مشترک از سوی موسسه نهاوند و مرکز پادفک دانشگاه اروپائی اکراین برگزار می شود، مدارک اعطایی در هر یک از دانشگاه های اکراین قابل قبول می باشد.ضمن انکه به دانشپذیرفتگان نیز گواهینامه پایان دوره آموزش عالی آزاد پادفک که مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری است ارائه می شود.


در خصوص دوره های کنسرواتواری و تخصصی موسیقی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند نکاتی به اختصار برای آندسته از علاقمندان یبه فراگیری موسیقی در محیطی علمی و جدی به استحضار می رساند که:

۱- این دوره ها با همکاری کنسرواتوار تهران به عنوان بنیانگذار دوره های علمی کاربردی موسیقی در کشور برگزار می شود.

۲- این دوره ها در سطوح مختلفی و با نام های متفاوتی برگزار می شود به عنوان مثال:
اسامی دوره های آموزش عالی آزاد موسیقی و کنسرواتواری موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند

اسامی دوره های آموزش عالی آازد معماری و تزئینات داخلی به شرح زیر است:

اسامی دوره های آموزش عالی آزاد معماری سازه، معماری داخلی و شهرسازی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند

۳- در محتوای دوره ها فقط دروس ضروری و تخصصی گنجانده شده است.

۴- به کسانی که در این دوره ها درس می خوانند دانشپذیر گفته می شود.

۵- داشتن مدرک دیپلم برای تحصیل در این دوره ها ضروری است چراکه اولا این دوره ها با مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد و ثانیا مدرکی که در انتهای دوره به دانشپذیرفتگان داده خواهد شد به عنوان "گواهینامه پایان دوره آموزش عالی آزاد" است.لازم به توضیح است که این مدرک فقط توسط موسسات آموزش عالی آزاد دارای مجوز از وزارت علوم،تحقیقات و فناوری صادر گردیده و در جایگاه تعریف شده خود دارای اعتبار جهانی است.

۶- استادان دوره ها طبق سرفصل هائی که مدیران گروه های آموزشی در اختیار آنها می گذارند تدریس می نمایند بنابراین سیستم آموزشی در کنسرواتوار تهران و موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند وابستگی زیادی به شخص استاد ندارد هر چند که نقش استادان باسابقه را نباید از نقطه نظر ارتباط با دانشپذیر و دانشجو نادیده گرفت.

۷- در خصوص استادانی که به کنسرواتوار تهران برای تدریس دعوت می شوند بد نیست نکاتی را بدانید.

الف- حضور مستمر برخی از استادان شاخص و چهره های ماندگار موسیقی و هنر و معماری به عنوان مشاور ریاست و یا مدرس دروس موسیقی و معماری همچون آقایان دکتر امان الله یغمائی. دکتر ذبیحی . دکتر دیبا و دکتر وزیری و نیز دکتر عامری در گروه معماری و تزئینات داخلی و در گروه موسیقی استادانی همچون حسین دهلوی .مصطفی کمال پورتراب. محسن الهامیان. رضا شفیعیان. محمد فیروزی. محمدرضا اتابکی و حدود ۳۲ تن از استادان به نام موسیقی کشور

ب- حضور برخی از فارغ التحصیلان کنسرواتوار های خارجی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

ج-حضور فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور که با توصیه نامه از سوی استادان راهنما یا مشاور کارشناسی ارشد خود و پس از مصاحبه با مدیران گروه و معاونت آموزشی و پس از تائید ریاست محترم موسسه به جمع مدرسان موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند می پیوندند.

د- حضور برخی از استادان عزیزی که سالها به صورت تجربی شاگردان فراوانی را تربیت نمورده اند اما فاقد مدرک رسمی هستند . لازم به ذکر است که این عزیزان حداقل دارای ۲۰ سال سابقه درخشان تدریس و یا کارتجربی در سازمان ها و یا نهاد های فرهنگی هستند.

۸- محل تشکیل کلاس ها صرفا در یکی از دو آدرس زیر خواهد بود.

آدرس ساختمان مرکزی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند :

تهران خیابان کریمخان زند خ خردمند شمالی نبش کوچه بیات ساختمان ۱۳۷ تلفن ۸۸۸۲۴۰۵۰آدرس ساختمان کنسرواتوار تهران :

تهران خیابان کریمخان زند خ استاد نجات اللهی ساختمان ۲۹۹ (پائین تر از کلیسا)


تهيه و ارسال خبر    :   دفتر ثبت نام موسسه نهاوند
سوالات متداول در خصوص تحصیل در موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند 

  ۱- دوره های آموزش عالی آزاد چیست؟

انعطاف پذیری در ماهیت دوره های عالی آزاد ، برنامه ریزی،محتوی و نحوه اجرای این دوره ها از مهمترین دلایل استقبال از آنهاست.همه دانش آموختگان به این نکته اذعان دارند که عدم تطبیق درست محتوای دروس دانشگاهی با واقعیت بازار کار و صنعت و محدودیت در تعداد رشته های دانشگاهی در هر شاخه علمی و مهندسی و هنر ، موسسات آموزش عالی آزاد که داری مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری هستند می توانند بهترین انتخاب برای آندسته از افراد جامعه باشد که خواهان گذراندن دوره های تخصصی و خاص هستند.


 

متاسفانه وجود فضایی بزرگ نمایی شده در اهمیت کسب مدارک دانشگاهی از سوی مراجع جذب کننده دانش آموختگان دانشگاه ها (اعم از بخش دولتی و بخش خصوصی) و نیز ایجاد یک فرهنگ تصنعی در ارزشگذاری به مدارک، باعث گرایش شدید جوانان به مدارک رسمی دانشگاهی گردیده که البته عدم کارایی مدارک بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه ها دلیل این مدعا است از سوی دیگر طولانی بودن فاصله بین تصمیم گیری تا مرحله اجرا در بدنه آموزش عالی کشور و عدم ثبات سیاستگذاری و برنامه ریزی آموزشی در سطح کلان، باعث کندی در فرآیند به روز رسانی و بازنگری برنامه های درسی و آموزشی دانشگاهی می شوند.
این موارد از جمله دلایل اساسی است که دانش آموختگان امروز دانشگاهی را در جایگاه واقعی تأثیر گذاری خود در سطح جامعه قرار نمی دهد و این مساله در آموزش هنر و به خصوص موسیقی و معماری کاملا مشهود است. بنابراین فراهم نمودن بسترهایی که بتوان به سرعت و متناسب با نیاز هر بخش از جامعه، آموزشی مؤثر و کارا را طراحی و ارائه نماید، از ضروریات بنیادین آموزش عالی است که خوشبختانه اکنون این مهم در سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیش بینی و تحت عنوان آموزش های عالی آزاد ایجاد گردیده است.به عنوان مثال دوره های تزئینات داخلی یا مدیریت کارگاه در شاخه معماری سازه یا دوره معماری و مدیریت شهری در شاخه شهرسازی از آندسته از دو هایی است که فقط و فقط در موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند برگزار می شود.

دوره های دیگری که کاملا خاص بوده و البته دارای سابقه 200 ساله در خارج ایران است ،دوره های کنسرواتواری موسیقی است. در حال حاضر در لیست مراکز آموزش عالی داری اعتبار از سوی دفتر امور دانشجویان خارج کشور وزارت علوم،تحقیقات و فناوری نام چند مرکز تخصصی و کنسرواتواری موسیقی همچون کنسرواتوار کمیتاس ارمنستان ،کنسرواتوار سنت پیترزبورگ روسیه ،کنسرواتوار سانفرانسیسکو آمریکا و... وجود دارد .

دوره های کنسرواتواری موسیقی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند نزدیک به سرفصل های آموزشی در این مراکز موسیقی است .مهمترین مولفه آموزشی در این کنسرواتوار ها همان آموزش عملی و تخصصی است که هدف آنها بر خلاف دانشگاه تربیت موزیسین اعم از نوازنده ،خواننده و آهنگساز است که این مهم سالهاست که در دوره های اموزش عالی آزاد کنسرواتواری موسیقی موسسه نهاوند گنجانده شده است.2- شیوه آموزش در دوره های آموزش عالی آزاد به چه صورت است؟

شيوه آموزش :

آموزش در اين دوره‌ها بنا به نياز متقاضيان می تواند به صورت حضوری و يا مجازی و يا تلفيق اين روشها ارائه شود.

3- دوره های پودمانی چیست؟

دوره های پودمانی توسط مرکز علمی کاربردی و زیر نظر دانشگاه جامع برگزار می شود و متقاضیان باید از طریق سازمان سنجش به این دوره ها راه یابند. در حال حاضر ازمون ورودی وجود ندارد . ضمنا برای آقایان نیز داشتم نظام معافیت از سریازی اجباری است!

اهداف آموزشهای علمی – کاربردی پودمانی

1- ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه جانبه(صنعتی، نظامی و دانشگاهی) در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی-کاربردی کشور.

2- ارتقای شاخصهای کمی و کيفی آموزشهای کاربردی در جامعه.

3- فراهم سازی زیر بنای مناسب بمنظور بکارگیری توان دانش آموختگان دورههای نظری در حل مسائل کاربردی.

4- زمنیه سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال تکنولوژی نوین


دوره های علمی کاربردی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند:


دپارتمان موسیقی:

الف-دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی ساز ایرانی

ب-دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی آواز ایرانی

ج- دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی ساز جهانی

د- دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی آواز جهانی

دپارتمان زبان های خارجی:

الف- دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی مترجمی اسناد و مدارک انگلیسی

ب- دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی مترجمی و درک فیلم انگلیسی

دپارتمان مدیریت:

دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی مدیریت کسب و کار4- دوره های کنسرواتواری چیست؟

دوره های آموزش عالی آزاد کنسرواتواری موسیقی / گامی به جلو


ساختار دوره های آموزش عالی آزاد کنسرواتواری همان طور که از نام کنسرواتواری پیداست بر اساس نظام کنسرواتواری بنا شده است. مراکز آموزش موسیقی در بیشتر کشور های دنیا به دو دسته تقسیم می گردد الف: نظام کنسرواتواری ب: نظام دانشگاهی
کنسرواتوا ر کلمه اي ايتاليايي است و اولين كنسرواتوار موسيقي در كشور ايتاليا و در شهر ناپل تأسيس گرديد و وظيفة آموزش سرود ملي را عهده دار بود.ولی در حال حاضر كنسرواتوارها را می توان در شمار عالي ترين مؤسسات آموزش موسيقي براي تربيت نوازندگان ، خوانندگان و آهنگ سازان حرفه اي به شمار آورد، به عبارتي كنسرواتوار موسيقي مؤسسه اي است كه هدف اساسي آن مطالعه موسيقي از نقطه نظر عملي واجرايي است. در اين سيستم دورة تحصيلات به گونه اي طرح ريزي شده است كه به دانشجويان اجازه مي دهد، موسيقي را با تأكيد برروي مشاغل آيندة خود به صورت عملي و كار بردي متمركز نمايند. اين نكته رابايد مهم شمرد كه محيط دانشگاه با محيط كنسرواتوار بسيار متفاوت است چون در محيط دانشگاه ، دانشجويان الزاماً قصد ندارند كه مشاغلي مرتبط با موسيقي دنبال نمايند و اغلب در بيش از يك حيطة علمي آشنایی مي يابند.
دوره های آموزش عالی آزاد کنسرواتواری موسیقی که با هدف به فعلیت درآوردن استعدادهای نهفته ی هنر آموزان موسیقی با روشی علمی و عملی با به کارگیری جدیدترین شیوه های آموزش عالی با همکاری و هم فکری استادان ممتاز موسیقی ایران و استادان خارجی و کارشناسان ارشد برنامه ریزی «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» طراحی شده است اهداف زیر را دنبال می نماید
1-تربیت آوازه خوان، نوازنده، آهنگساز «در گرایش: موسیقی ایرانی و موسیقی جهانی» حرفه ای مطابق با سیاست های فرهنگی «نظام جمهوری اسلامی ایران»
2-تربیت افراد کارآزموده و متخصص در قلمروی موسیقی ایرانی و جهانی با توجه به نیاز روزافزون ارکسترها و گروه های موسیقی ایرانی و جهانی به نوازندگان و خوانندگان حرفه ای
3-بهره گرفتن از استادان موسیقی ایرانی و استادان مدعو خارجی برای بهبود کیفیت آموزش موسیقی در ایران
4-معرفی ابعاد مختلف موسیقی ایرانی به دانشگاه ها و کنسروتوار های معتبر موسیقی کشورهای جهان.
5-بهره گیری از تجارب ارزنده استادان آواز و ساز ایرانی که عمری را صرف اندوختن این تجارب کرده اند اما فاقد مدرک رسمی هستند.

5- دوره های پادفک چیست؟دوره های پادفک زبان روسی نیز از جمله دوره های جذاب برای آندسته از داوطلبانی است که قصد تحصیل در کشور های روسی زبان را دارند.گذراندن دوره پیش دانشگاهی پادفک به مدت 10 ماه در این کشور ها اجباری سات که هدف آن آماده سازی دانشجویان خارجی با زبان روسی ، هم زبان محاوره ای و هم زبان تخصصی دانشگاهی است. از این رو دوره پادفک زبان روسی توسط استادان زبان روسی دانشگاه های اکراین با هدف اجرای این دوره ها در ایران طرح ریزی شده است و به متقاضیا ن تحصیل در کشور های روسی زبان به خصوص اکراین این امکان را می دهد که در ایران و در کنار خانواده خود و با صرف هزینه هایی به مراتب کمتر موفق به گدراندن این دوره ها در ایران شده و در صورت قبولی در آزمون پایان دوره که به طور مشترک از سوی موسسه نهاوند و مرکز پادفک دانشگاه اروپائی اکراین برگزار می شود، مدارک اعطایی در هر یک از دانشگاه های اکراین قابل قبول می باشد.ضمن انکه به دانشپذیرفتگان نیز گواهینامه پایان دوره آموزش عالی آزاد پادفک که مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری است ارائه می شود.6- شرایط و شیوه ورود به دوره های اموزش عالی آزاد چیست؟

شيوه ورود :شرکت در "دوره هاي آموزش عالي آزاد" برای عموم آزاد بوده و فارغ از هر نوع محدوديتی نظير آزمونهای سراسری، می

تواند به متقاضيان آموزش عالی در جامعه خدمات آموزشی ارائه دهد.

شرایط عمومی:


1. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یكی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .2. عدم احراز فساد

اخلاقی.3. عدم اشتهار به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال.

شرایط اختصاصی :


1. دارا بودن دیپلم متوسطه2.دارا بودن معافیت دایم یا موقت از نظام وظیفه 3. پذیرفته شدن در آزمون ورودی یا مصاحبه حضوری


2. داوطلبان شرکت در دوره هایی که دانستن دروسی چون هارمونی ، سلفژ ،پیانو ،کنترپوان و .... از ملزومات دوره

باشد ،لازم است در امتحان تخصصی تعین سطح شرکت نمایند.


3. دارندگان مدارک لیسانس و فوق لیسانس در رشته موسیقی نیز می توانند در دوره های منحصر به فرد وتخصصی"

رهبری کر و ارکستر" ،"آهنگسازی نظری"،"آهنگسازی کاربردی" و" تکنولوژی صدا و موسیقی" شرکت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:

1- 4 قطعه عکس 4 * 3
2- فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه


3- فتوکپی و اصل آخرین مدرک تحصیلی


4- فیش واریزی به مبلغ 70000 ریال در وجه موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند


5- فیش واریزی مبلغ شهریه دوره درخواستی به شماره حساب فوق


*کلیه وجوه می بایست صرفا از طریق سیستم بانکی پرداخت گردد و قابل استرداد نمی باشد.

7- شرایط ورود به دوره های پودمانی چیست؟داشتن حداقل دیپلم متوسطه و دارا بودن معافیت موقت یا دائم از خدمت نظام وظیفه عمومی8- به طور متوسط طول هر دوره چقدر است؟

طول دوره ها بستگی به تعداد ساعات آن دوره خواهد داشت ولی دوره های کنسرواتواری موسیقی و معماری سازه و تزئینات داخلی از جمله دوره هایی هستند که معمولا در طی دونیم دوره 4 ماهه برگزار می گردد و در صورتیکه افرادی مایل باشند دوره های متعددی را در موسسه آموزش عالی ازاد نهاوند بگذرانند تمهیداتی برای انسجام آموزش به این افراد به عمل آمده است.

9- شهریه دوره ها چقدر است؟

شهریه دوره ها نیز کاملا بستگی به تعداد ساعات دوره ها دارد که پس از تائید از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به داوطلبان اعلام خواهد شد. در حال حاضر شهریه هر ساعت درس عملی به میزان 1800 تومان و دروس نظری 1500 تومان پیش بینی شده است .لازم به ذکر است که هر ساله میزان شهریه ها افزایش اندکی خواهد داشت.

10- مدارک اعطاءی در پایان هر یک از دوره ها چیست؟

مدرک اعطاءی در پایان دوره:موسسات آموزش عالی آزاد به فارغ التحصیلان در پایان دوره های آموزشی، "گواهینامه پایان دوره آموزش عالی آزاد " را

بر اساس ضوابط دفتر آموزش های آزاد وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری اعطاء خواهند نمود.
11- واژه دانشپذیر با دانشجو چه فرقی دارد؟

دانشجو به افرادی خطاب می شود که از طریق کنکور سراسری به موسسات آموزش عالی راه می یابند و به مابقی کسانی که در دوره های کوتاه مدت یا بلند مدت موسسات آموزش عالی در حال تحصیل هستند لفظ دانشپذیر به کار برده می شود.

12- اعتبار گواهینامه های پایان دوره های پودمانی و آموزش عالی آزاد در داخل و خارج کشور چگونه است؟

گواهینامه های پایان دوره های آموزش عالی آزاد ارائه شده به داوطلبان مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری است و از سوی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند صادر می گردد.

در خصوص دوره های پودمانی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی مسئول تائید مدارک ارائه شده به دانش آموختگان خواهد بود.

13- چه کسانی می توانند از دوره های عالی آزاد موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند استفاده نمایند؟

هر کسی می تواند برای انجام مصاحبه دوره های آموزش عالی آزاد و نیز مشاوره رایگان به موسسه مراجعه نماید البته داشتم دیپلم ضروری است در غیر اینصورت مدرک پایان دوره ارائه نخواهد شد . اما برای شرکت در دوره های پودمانی باید دارای شرایط سازمان سنجش باشید.

14- چرا موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند با کنسرواتوار تهران همکاری دارد؟

لازم به ذکر است که موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند همکاری نزدیکی با کنسرواتوار تهران به عنوان

بنیانگزار دوره های کوتاه مدت و پودمانی علمی کاربردی موسیقی خواهد داشت.دوره های کنسرواتواری

موسیقی در سطح آموزش عالی بوده و همانگونه که ذکر گردیده است به کسانی که موفق به گذراندن

هریک از دوره های مذکور شوند گواهینامه پایان دوره آموزش عالی آزاد اعطا خواهد شد.15- لیست کنسرواتوار های خارجی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری را از کجا می توانم بیابم؟

با مراجعه به سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یامراجه به دفتر اطلاع رسانی وزارت علوم و نیز مراجعه به کتابفروشی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند می توانید کتابچه و یا جزوه مربوط به مشخصات کنسرواتوار های خارجی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری را تهیه نمائید.16- چگونه می توانم در یکی از کنسرواتوارهای مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خارج کشور تحصیل نمایم؟

با مراجعه به یکی از شرکت های اعزام دانشجو و یا ارتباط مستقیم با دانشگاه مقصد می توانید به این کار اقدام نمائید.
در صورتیکه از دانشپذیران و یا دانشجویان موسسه آموزش عالی ازاد نهاوند و یا کنسرواتوار تهران هستید می توانید از این خدمات به صورت رایگان بهره مند گردید.
تهيه و ارسال خبر    :   روابط عمومی
+ نوشته شده در  ساعت   توسط 4+2 نفر   |